Een paar dagen of weken helemaal loskomen van de drukte? Dan is een vakantiehuis in Duitsland misschien precies wat je zoekt. Duitsland ligt dichtbij maar voelt toch echt als buitenland. En als je graag in de natuur bent, een rustige omgeving waardeert en houdt van knusse plekjes, dan is een vakantiehuis daar de ideale uitvalsbasis.
Of je nu kiest voor een houten huisje midden in het bos, een eenvoudig onderkomen in de bergen of juist een moderne woning aan een meer er is volop keus. Voor gezinnen met kinderen, voor stellen die de rust opzoeken en ook voor wie graag even alleen wil zijn. Wat al die vakantiehuizen met elkaar gemeen hebben? De vrijheid. Zelf koken, zelf bepalen hoe laat je opstaat en vooral: lekker jezelf zijn zonder druk van buitenaf.

Genieten van eenvoud en natuur
Een vakantiehuis in Duitsland is vaak omgeven door natuur. En dat past heel mooi bij een eenvoudiger manier van vakantie vieren. Geen volgeplande dagen maar gewoon wakker worden met het geluid van vogels, samen ontbijten op het terras en dan kijken waar je zin in hebt.
In veel regio’s kun je prachtig wandelen of fietsen zonder dat je daar veel voor hoeft te regelen. Een paar stevige schoenen mee en je komt al een heel eind. Bossen, heuvels, beekjes en rustige paden maken het eenvoudig om even te vertragen. En dat is eigenlijk precies waar veel mensen een vakantie voor nemen: rust in het hoofd en ruimte om te ademen.
Zelf koken in je vakantiehuis kan trouwens ook bijdragen aan een ontspannen sfeer. Geen gedoe met reserveringen maar gewoon iets simpels maken met lokale producten. Misschien vind je wel een leuk boerenwinkeltje in de buurt of een kleine markt waar je verse groente, brood of kaas kunt halen.
Voor wie even offline wil
De hectiek van alledag maakt het steeds lastiger om echt offline te zijn. Thuis is er altijd wel iets dat je moet doen de was, werk, telefoontjes. Maar in een vakantiehuis kun je dat makkelijker loslaten. Helemaal als je kiest voor een plek zonder wifi of met slecht bereik. Dat klinkt misschien onhandig maar het kan ook een zegen zijn.
Boekjes lezen, tekenen en gewoon een beetje voor je uit staren: allemaal dingen die we in het dagelijks leven vaak vergeten. Maar die wel bijdragen aan ontspanning en creativiteit. Als je met kinderen reist is het ook mooi om samen weer ouderwetse spelletjes te doen of samen hout te zoeken voor een kampvuurtje (waar dat mag natuurlijk).
En ook al is het fijn om zonder afleiding te zijn het is natuurlijk ook leuk om nieuwe dingen te ontdekken. Duitsland heeft genoeg dorpen en stadjes waar je even rond kunt struinen, een lokale lekkernij proeven of een ambachtelijk winkeltje binnenlopen.

Een vakantiepark in Duitsland: iets meer comfort, toch dicht bij de natuur
Niet iedereen wil volledig ‘back to basic’ en dat hoeft ook niet. Een vakantiepark in Duitsland kan dan een mooie middenweg zijn. Je hebt nog steeds je eigen plek vaak in een huisje of chalet maar met wat extra voorzieningen binnen handbereik. Denk aan een gezamenlijke speeltuin, een zwembad of een klein winkeltje.
Voor gezinnen met jonge kinderen is dat vaak ideaal. De kinderen kunnen veilig spelen terwijl jij een boek leest of even niets doet. Veel van deze vakantieparken liggen ook midden in de natuur dus je kunt overdag lekker op pad en 's avonds gewoon zelf koken in je huisje.
Het mooie van een vakantiepark is ook dat het wat sociale mogelijkheden biedt zonder dat je daar actief naar op zoek hoeft. Misschien ontstaan er vanzelf wat contactmomenten aan de picknicktafel of bij de speeltuin. Maar als je liever op jezelf blijft is dat net zo goed prima.
Interessant? Deel met iemand:
Zó ontdek je de vrijheid van elektrische mobiliteit
Bokkenmaan juli: de volle maan van kracht en koers kiezen